Araç Kasko Teklifi

Araç sahipleri karayollarında seyrederken, park halinde iken çarpma çarpılma, yuvarlanma, yanma, çalınma gibi risklerle karşı karşıya kalındığını bilmekte ve araç kasko sigorta şirketlerinden araç kasko teklifi alarak araçlarını kasko yaptırmaktadır. Araç sahipleri, araç kasko sigorta şirketlerinin internet üzerinde bulunan web sitelerinden online araç kasko teklifi almaktadır.

Web sitesi üzerinden araç marka ve modeli, aracın bulunduğu il, araç ruhsat numarası bilgilerini girerek online araç kasko teklifi alan araç sahipleri teklifte sunulan teminat altına alınan riskleri incelemekte ve uygun kasko paketini seçmektedir. Kasko paketleri standart kasko, full kasko veya tam kasko, ek teminatlı kasko paketi olarak sunulurken full kasko aracı bütün risklere karşı güvence altına almaktadır. Standart kasko paketi ise kısmi koruma altına alır ve standart kasko paketinde çarpma, çarpılma, düşme, yuvarlanma, yanma, çalınma ve çalınmaya teşebbüs riskleri yer alır.

Araç kasko teklifi almak isteyen araç sahipleri birden fazla araç kasko sigorta şirketinden teklif almakta ve fiyat karşılaştırması yapmaktadır. En uygun araç kasko teklifi sunan araç kasko sigorta şirketi ile araç kasko poliçesi imzalamakta ve prim ödemesi yapmaktadır.