Araç Sigorta Teklifi

Araç sahipleri araçlarının her gün karayollarında seyir halinde, otoparkta, ev önünde risklerle karşı karşıya olduğunu bilmekte ve araçlarını güvence altına almak için araç sigorta teklifi alarak araç kasko sigortası yaptırmaktadır. İsteğe bağlı sigorta olan araç kasko sigortasının süresi 1 yıldır ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmaktadır.

Araç sahipleri, araç kasko sigorta şirketlerinin web sayfaları üzerinden online araç sigorta teklifi almaktadır. Web sayfası üzerinde bulunan araç sigorta teklifi al bölümüne girerek araç marka ve modelini, bulunulan ili ve ruhsat numarasını yazarak hızlı ve pratik bir şekilde teklif almaktadır. Teklifte sigorta paketleri, paketlerin kapsadığı riskler ve sigorta fiyatları bulunmaktadır. Araç sahibi uygun paketi seçerek araç kasko sigortasının hazırlamış olduğu araç kasko poliçesini imzalamakta ve prim ödemesi yapmaktadır

Araç sahibine sunulan araç sigorta teklifinde standart kasko, full kasko veya tam kasko, ek teminatlı kasko paketleri bulunmaktadır ve standart kasko aracı kısmi olarak teminat altına alırken, full kasko tüm risklere karşı teminat altına almaktadır. Araç kasko sigorta şirketleri düzenlemiş oldukları çeşitli kampanyalarla araç sahiplerine araç kasko sigortası avantajları sunmaktadır.